Skanbef | Kurs na obsługę żurawi wieżowych
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15889,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Kurs na obsługę żurawi wieżowych

ŻURAWIE WIEŻOWE ORAZ SZYBKOMONTUJĄCE KAT. IŻ

Kurs prowadzony jest zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TECHNOLOGII1) z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych

Opis kursu:

Kurs obejmuje zajęcia  teoretyczne  i praktyczne. Nasza firma kładzie szczególny nacisk na umiejętność łączenia zdobytej wiedzy teoretycznej z częścią praktyczną szkolenia. Ma to na celu efektywne wykorzystywanie zdobytych wiadomości oraz ich zastosowanie w wykonywanej pracy.

Program szkolenia obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

Dozór techniczny

Zasady eksploatacji żurawi

Zawiesia i pomocniczy sprzęt przeładunkowy

Napęd i sterowanie mechanizmów

Elementy żurawi

Wytwarzanie, montaż i transport żurawi

Torowiska żurawi

Mechanizmy

Stateczność żurawi

Obsługa żurawi

Kabiny sterownicze

Urządzenia bezpieczeństwa

Stalowe konstrukcje nośne

Zajęcia praktyczne prowadzimy na żurawiu POTAIN MC60, będącym własnością naszej firmy.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym przed Inspektorem Urzędu Dozoru Technicznego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu słuchacze szkolenia otrzymują zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające do obsługi „Żurawi wieżowych  i szybkomontujących”.