Aktualności arrow Monter konstrukcji stalowych
Monter konstrukcji stalowych PDF Drukuj Email

Opis zawodu

Pracownik

Pracownik Monter Konstrukcji Stalowych to osoba, która zajmuje się przygotowaniem oraz montażem konstrukcji metalowych z różnego typu elementów lub prefabrykatów. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: przygotowanie surowców do montażu, spawanie konstrukcji stalowych, szlifowanie, obróbka metali, transport uprzednio przygotowanych elementów do miejsca, gdzie dokonywany będzie właściwy montaż oraz montaż konstrukcji stalowych. Praca osoby na tym stanowisku wykonywana jest zgodnie z informacjami zawartymi w rysunkach technicznych i planach.

Warunki pracy:

Miejsce pracy - pracownik monter konstrukcji stalowych połowę swojego czasu pracy spędza na powietrzu. Jest to praca ciężka, fizyczna, toteż pracownik musi wykazywać się dobrą kondycją fizyczną. Czas pracy to około 6-8 godzin dziennie. Osoba na tym stanowisku powinna nosić ubranie roboczo - ochronne.

Na szkoleniu poznamy zagadnienia związane z:

Lp.

1

posługuje się dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, normami, katalogami oraz instrukcjami montażu konstrukcji stalowych

2

3

dobiera materiały do wykonania określonych elementów konstrukcji stalowych

4

dobiera materiały, narzędzia i sprzęt do montażu elementów konstrukcji stalowych

5

wykonuje antykorozyjne i ogniochronne zabezpieczenia elementów konstrukcji stalowych

6

dobiera, zakłada i zdejmuje zawiesia montażowe stosowane podczas robót transportowych

7

dobiera sposoby łączenia elementów konstrukcji stalowych

8

przygotowuje elementy konstrukcji stalowych do wykonywania połączeń

9

wykonuje wstępne mocowanie i rektyfikację elementów konstrukcji stalowych

10

zabezpiecza montowaną konstrukcję przed utratą stateczności

11

wykonuje połączenia elementów konstrukcji stalowych

12

wykonuje roboty związane z demontażem konstrukcji stalowych

13

wykonuje roboty związane z demontażem konstrukcji stalowych

14

ocenia jakość wykonania robót montażowych

15

wykonuje obmiar robót związanych z montażem konstrukcji stalowych i sporządza rozliczenia tych robót

16

użytkowaniem odzieży ochronnej w tym szelek bezpieczeństwa, amortyzatorów bezpieczeństwa, linek bezpieczeństwa,  urządzeń samohamownych, lino stopu.

Możliwość zatrudnienia:

Pracownik Monter Konstrukcji Stalowych może być zatrudniony, np.: na budowach: mosty, wieże, słupy lub maszty. Ponadto monter konstrukcji metalowych może się zajmować także budową okrętów, montażem rusztowań, wyciągów górniczych lub innych tego typu konstrukcji.

Uzyskane uprawnienia:

Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu ,które jest zgodne z wytycznymi Ministra Edukacji i Nauki.

Szkolenia towarzyszące:

Nasza szkoła realizuje również szkolenia z zakresu obsługi podestów ruchomych  przejezdnych  wolnobieżnych ( tzw. Zwyżki) oraz kursy spawaczy.

Zapytaj o szczegóły:

Kierownik szkoleń:
Aleksandra Agacińska
tel.: +48 510 910 260

Bartosz  Maleszka

tel. kom. 607 376 644, (56) 46 215 05

Na jaki kurs byś się zapisał/a?

darmowe szkolenia
szkolenia ukr